ÖZLEM ŞERBETÇİOĞLU
 
- Arif Arısoy
- Can Demirağ
- Çiğdem Karabulut
- Mert Nuhoğlu
- Osman Köroğlu
- Özlem Şerbetçioğlu

Öncelikle herşeyin kendi kontrolümüzde olabildiğini ve tercihlerimiz sonucunda oluşabileceğini öğrendim. Kendimin farkında olma, kendimi tanıma ve geliştirme konusunda yardımcı olabilecek yöntemler elde ettim. Benim için bunların en önemlileri "zihinsel zincirler" ve "yaşam alanı" kavramları oldu. Bu zihinsel zincirlerden kurtulmanın ve yaşam alanımızı hedeflerimiz doğrultusunda nasıl genişletebileceğimizi bilmenin, yaşamımızdaki hareket kabiliyetini nasıl arttırdığını tecrübe edebildim.
Hem rahat ve doğru iletişim kurma, hem de kendinden memnun olma yönünde kazançlar sağladım.

Bir diğer önemli konu da KİGeP'in, bizleri "kurban" psikolojisinden kurtulmaya,
olumlu düşünmeye, olumlu davranmaya yöneltmesiydi. "Yaşamınızın ya efendisisinizdir ya da kölesi" ifadesi benim için çok vurucuydu. Tercih bizim; KİGeP'le yaşamımızın efendisi olmak çok kolay. Yeter ki, kendimizin, içimizdeki gücün, potansiyelimizin farkına varalım ve bu gücü doğru yönetelim.

"Öğrenmeyi öğrenmek" ise diğer bir kazanç oldu.Yaşam boyunca hepimiz öğrenciyiz. Öğrenmek hiç sona ermiyor ve bulunduğumuz her ortamda oğrenme fırsatlarının olduğunun farkına vardım. Her kişi, her olay, her ortam bizim için öğrenme kaynağı olabilir. Bunu düşünerek algılarımı açık tutmaya başladım.

Projede mentor olarak da rol aldım ve hayatımda edindiğim kazanımları başka kişilerle paylaşarak yeni kazanımlar elde ettim. Öğretmenin de öğrenmek olduğunu gördüm.
Şimdi hem çalışma, hem de özel hayatımda bu kazanımlardan faydalanıyorum.
Yaşamı kendim ve birlikte olduğum insanlar için kolaylaştırmaya, mutlu hale getirmeye çalışıyorum.

KiGeP'in öğrenci, çalışan, anne-baba herkes için çok faydalı bir "yaşam bilinci"
oluşturduğunu düşünüyorum. Sağlıklı toplumların sağlıklı bireylerden oluştuğu, bu yüzden de mümkün olduğunca çok kişinin bu "yaşam bilinci" ne sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Aileler, okullar, şirketler, kamu kuruluşları, ordular, ülkeler böyle bireylerle mutlu, huzurlu ve refah olabilir.

KiGeP projesi için BEYAZ NOKTA VAKFI’na, tüm katılımcılara, bu projede bize destek veren herkese çok teşekkür ederim.
 
ÖZLEM ŞERBETÇİOĞLU