ÇİĞDEM KARABULUT
 
- Arif Arısoy
- Can Demirağ
- Çiğdem Karabulut
- Mert Nuhoğlu
- Osman Köroğlu
- Özlem Şerbetçioğlu

KiGeP, eminim çoğumuzun hayatında birçok değişikliğe neden olmuştur. Kendimden bahsetmek gerekirse, seminerden çok kısa bir süre sonra Koçbank'ta 5 aşamalı bir mülakattan sonra işe başlamam sanırım tesadüf değil. Orada edindiğim tecrübe sonrasında da, Efes Pilsen gibi köklü bir kuruma geçmem kendimin farkına varmam konusunda bana çok yardımcı oldu.

Okul hayatının sonrası, zorluklarla yüz yüze geldiğimiz bir dönemdi. Ya da en azından benim için böyleydi. Kendime güvenimin yavaş yavaş azaldığı ve her geçen gün moralimin biraz daha azaldığı olduğu bir süreçti; ta ki Beyaz Nokta Vakfı ile buluşana dek. KiGeP’e katılmakla güven ve başarıya doğru yol aldığımı düşünüyorum.
İş hayatında henüz yeni olmama rağmen, önümde başarılarla dolu çok uzun bır sürecin olduğunu düşünüyorum. Sürekli araştırmacı olmakla ve pozitif düşünceyle pek çok süreçten kolayca geçebileceğimin farkına vardım. Ve ne mutlu ki bunu yalnız ben değil, bu sürece katılan pek çok arkadaşım biliyor.

Bize yol gösteren büyüklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarının olması biz gençlere en büyük güveni ve desteği sağlayacaktır. Çalışmakta olduğum kuruma en iyi şekilde hizmet vermeyi ve bu esnada kendimi de sürekli yenilemeyi kendime en büyük uğraş olaraktan seçtim. Hayatımda -küçük ya da büyük fark etmez- hedefsiz yaşanamayacağını öğrenerek, her geçen günü kendime kazandırmaya çalışıyorum. Tüm bunların başlangıç noktasını soracak olursanız cevabım KiGeP'tir. Yani Kişisel Gelişim Platformu.
Haydi arkadaşlar, siz de bir deneyin. Ne demek istediğimi o zaman anlayacaksınız. Ufacık bir yönlendirmeyle, yapamayacağınız işin olmadığını göreceksiniz. Yeter ki, istekli ve öğrenmeye açık olun.
 
ÇİĞDEM KARABULUT